MnohoDriny

No stojí to za tú radosť!

MnohoPríbehov

Napísal ich sám život.

SkúsenostiZážitky

A tie nám za tie roky nikto nevezme.


Tvorivý tím

Kto vytváral muzikál

Do tohto diela vkladali svoju dušu, nespočetný čas a samozrejme htmotné statky všetci ľudia, ktorých nájdete v realizačnom tíme a v SIENI SLÁVY, do ktorej ich touto cestou uvádzame. Vás všetkých prosíme, aby ste ich tam navštívili a venovali im pozornosť :-).

JOZEF ČERNEK

scenár, réžia, dramaturgia, text

Jozef je vedúci Dramaťáku. Nevie robiť veci v malom a hoci sa sprvoti snaží o milé, malé študentské dielko, podarí sa mu ho na naše pomery spraviť megalomansky. Divadlom doslova žije, ale popri ňom stíha ešte kopec iných vecí (riaditeľuje tu a tu). Najradšej však objavuje talenty. Keď už talent v niekom objaví, stačí, že jedinec chce a o ostatné sa už postará a dovedie ho do cieľa. Tak ako pri Slečne Loreline, tak pri každom projekte vraví: “Tento je už fakt môj posledný!” No vidíte, a sme tu opäť!

BROŇA BOČÁNEKOVÁ

choreograf

Choreografie tancov do každého muzikálu neúnavne zostavuje naša Broňa. Jej hodiny decká milujú a čo s nimi vystrája si môžete pozrieť napr. tu. Inak keď budete vidieť nejakú ťažkotonážnu loď ako práve niečo bagruje, rozvŕtava alebo ťaží, spomeňte si na ňu, možno ju navrhovala práve ona-žena dvojitá inžinierka. Mimo iné, má svojich tanečníkov v Junior clube, precvičuje fitness pre rôzne vekové kategórie počas celého týždňa, stále sa hýbe a tancuje asi od troch rokov.

PETER EMMER

hudobný producent

O Peťovi vám vieme povedať iba toľko, že jeho životom je hudba. Je naším hudobným skladateľom už zopár rokov, prvú skladbu zložil do nášej muzikálovej prvotiny Rómeo a Júlia alebo ako to vidíme my a odvtedy tvorí hudobný background práve on. Zvyšok vám povedia videá na Youtube alebo muzikanti z brandže. V súčasnosti trochu pracuje a vydaní svojho ďalšieho albumu. Emmer je medzi muzikantami pojem! :)

JANKA VIKARTOVSKÁ

kostymér

Janka, ktorú prezývame Džejn, je veselý, energický človek, ktorý rád všeličo tvorí a vymýšľa. Už niekoľo projektov sa stará o našu scénu a kostýmy s veľkým nadšením a zapája celú rodinu :) K všelijakým kreatívnym činnostiam vedie aj svojho synátora, ktorý možno so svojím tatom o chvíľu pri slove divadlo chytí alergiu :) Touto cestou pekne ďakujeme jej mamke, tete a áno, dobre, aj Danimu a manželovi, že sa na nejaké obdobie v roku ich dom môže meniť na kostymérsku dieľňu :)

RICHARD SLEZÁK

scénograf

Richard je scénograf a prvýkrát sme sa s ním stretli v projekte Snehulienka a zopár trpaslíkov. Čo to vlastne ten scénograf robí? Je to divadelný výtvarník, ktorý navrhne a vytvorí scénu, teda hmotné prostredie, kde sa celý príbeh nášho divadla odohráva. V dospeláckom živote je zlatníkom vo svojom zlatníctve RS Jewel. Richard je skutočný gentleman umelec na pohľadanie:)


JANKA PIPÍŠKOVÁ

produkcia

Naša Janka alebo Pajpa ako ju prezývame, sa vyznačuje schopnosťou prehltnúť horkú slinu vo chvíli, keď sa od nej vyžaduje zázrak na počkanie a nemožné do troch dní. Vtedy s úsmevom povie: “Dobre, vybavím, spoľahni sa. A kávičku k tomu?” v zápätí ju prinesie aj s keksíkom, objedná možné aj nemožné a odplazí sa potichučky, aby mohla opäť niekde letieť ako šarkan. V dospeláckom živote šarkanuje ako marketingový manažér. To je náš menežeris teatrális produkális.

JÓZSEF KISS PÉNTEK

réžia chamrade

S pánom režiseróm Jozef spolupracuje od muzikálu Sen noci svätojánskej, kde zrežíroval jeho postavu Klba a chamrade. Jozef si ho pozval opäť "upratať" chamraď. Pán Kiss Péntek tiež režíruje už nejaký ten piatok a vždy, keď k nám na skúšku zavíta, príde s ním aj dobrá nálada. Je zakladateľom obdoby Dramaťáku maďarského Selyeho gymnázia Gimisz a v súčasnosti vedie dramatický krúžok na Strednej priemyselnej škole v Komárne, kde aj učí.

TOMÁŠ KRIŠTOF

texty niektorých piesní

Tomáša ste mohli spoznať ako textára niektorých piesní z muzikálu Snehulienka a zopár trpaslíkov a Slečna Loreline. Študuje herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici (5. roč.) a je absolventom muzikálového herectva košického konzervatória. Od detstva sa venuje rozvoju svojho talentu na všetkých frontoch a v súčasnoti je herecky, či autorsky činný v rôznych projektoch.V našom muzikáli sa spolu s Jozefom opäť predstaví ako textár našich piesní.

DENIS IVANICS

majster zvuku

Čo povedať o Axelovi? On sa pre zvukárčenie narodil. V problematike zorientovaný a prudko použiteľný kľuďas. Objavili sme ho pri ozvučovaní gympláckeho podujatia, keď si nahlas povzdychol: “Ah, jaj, ten, čo toto strihal, nemal vôbec cit pre prechody…,” a už bol náš. Má neobvyklý hudobný vkus, lepšie sa cíti za mixpultom či PC, no vie aj pekne spievať, najmä vetu: ” Chrobáčik? A mikrofón si nechceš zapnúť?” Bez neho by sme boli v...bez zvuku?

STANISLAV PIVKO

OSVETĽOVAČ

Stanko je ten, čo má na starosti budiš svetlo-tma systém. Dotvára atmosféru scén a hoci rozsvecuje tmavú sálu, on žije väčšinou potme:) Vlastne, štáb nášho muzikálu chodí do divadla prvý a odchádza posledný. Je to tiež salámista so zmyslom pre techniku a všeličo inštalačné, takže počas skúšok, ak práve neprogramuje svetlá v “kukani”, tak niekde nad nami visí a dolaďuje svetlá alebo niečo vŕta, montuje, píli a lepí v sále, aby bolo všetko tip-top a robí to s úsmevom a rád.

Viktor Varga

Technik

Tak čo napísať o Viktorovi. Jeho každý pozná a kto ho pozná, ten vie! Všetko zariadi a vybaví, nič není probléma :-)


Roberta Krmášková

Web, PR, grafika

Roberta je tá, čo nám robí web, šíri o nás info do sveta a pripravuje od tlačovín po audio-vizuálne materiály všeličo. To som vlastne ja - škriatok Puk, Robin Potmehúd.

Pôvodný študentský muzikál

Prvá verzia muzikálu Sen noci svätojánskej sa hrala od roku 2008 dva roky. Keďže to bolo pre mnohých najmilšie dielo, rozhodli sme sa znovu dýchnuť život príbehu sna a uviesť ho v novom prevedení v roku 2016.

Projekt podporili
Kontakt

Korešpondenčná adresa:
Námestie sv. Rozálie 8, 945 01 Komárno

Kde nacvičujeme:
Dom Matice slovenskej
Nám. M. R. Štefánika 6, 945 01 Komárno
+421 905 405 455